
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.8 nF |
| Voltage Rating (DC) | 65 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 18.5 mm |
| Diameter | 14 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Depth | 3.9 mm |
| Thickness | 3.9 mm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lead Length | 30 mm |
| Lead/Base Style | Radial |
| Max Voltage Rating (DC) | 65 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Clamping Voltage | 135 V |
| Varistor Voltage | 82 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Max Surge Current | 4.5 kA |
| Energy | 15 J |
| Clamping Current | 50 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Schedule B | 8533400080 |
| Surge Energy Rating | 15 J |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Peak Surge Current | 4.5 kA |
Stock: 2463
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14429
Ext.Price$0.14429
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14429 | $0.14429 |
| 10 | $0.12791 | $1.27910 |
| 50 | $0.11338 | $5.66900 |
| 100 | $0.09782 | $9.78200 |
| 500 | $0.08439 | $42.19500 |
| 1000 | $0.08052 | $80.52000 |
| 3000 | $0.07683 | $230.49000 |
| 5000 | $0.07330 | $366.50000 |
